Dată:: 06.07.2017

De:: Iuliana

Subiect:: baiatul meu a scapat de psoriazis

Copilul meu a facut psoriazis cand avea sase ani.L-a facut pe fond de stress si pt ca a suferit cu ficatul dupa doua luni de la nastere.Medicii din localitatea unde traiesc nu si-au dat seama vreme de un an ca are aceasta boala,desi eu fiind cadru medical,i-am pus diagnosticul asta de la primele eruptii pe piele.Imi dadeau tot felul de unguente care nu-l ajutau.Apoi l-au trecut si pe ung.cu cortizon care il ajutau cateva zile dupa care aparea din nou si se extindea pe maini,picioare,inghinal,pe cap-parca era ca tabla.Incontinuu am facut masluri acasa si ma rugam sa-i gasesc un leac.Nu-mi venea sa cred ca are o asa boala ce se extindea repede,pe intreg corpul.Am incercat cateva retete naturiste din Formula As,fara nici un rezultat.Intr-o zi Dumnezeu m-a ajutat sa gasesc pe net site-ul Deniplant al d-lui Giurgiu.Am citit ce se scria pe acolo si am zis sa incerc si ceaiul lui.Dupa sase luni de tratament cu acel ceai,pielea baiatului meu s-a refacut,ba mai mult:in zona fesiera deja era distrus tesutul in adanc si credeam ca-i va ramane semn ,dar s-a refacut miraculos .Am continuat sa-i dau ceaiul inca vreo cinci ani.Daca il opream o luna,ii aparea din nou pe ici,pe colo.M-am gandit ca si daca ar deveni dependent de acest ceai toata viata,nu-i vreo problema atata

Comentariu nou